Zvířátka z ponožky. Náš pavouk ochranář.
Zvířátka z ponožky. Náš pavouk ochranář.

I když náš pavouček na pavučině připomíná halloweenskou dekoraci, byl vytvořen za jiným účelem. Max si přál nějakou ochranu na dveře do komory. Bál se spát ve svém pokoji, protože by na něho za těmi dveřmi mohlo něco číhat. Sám si zvolil pavouka a také ho později přejmenoval na pavoučka ochranáře. Dlouho jsem si lámala hlavu z čeho našeho pavouka vyrobíme, až jsem narazila na inspiraci, že celkem frčí zvířátka z ponožek. Našla jsem jednu lichou, zimní, černou ponožku, která byla k tomuto tvoření ideální.

 

Použitý materiál a pomůcky:
  • lichá černá ponožka
  • stará bavlněná trika
  • alobal
  • nalepovací očička
  • nůžky a tavná pistole

 

Do výroby pavoučka se zapojil i Max. Dostal ten nejdůležitější úkol. Tvořil samotné tělo našeho zvířátka z ponožek. Já jsem vázala pavučinu.

Pavučina

Pavučinu jsem vytvořila z jednoho bílého bavlněného trika. Použila jsem jarní trik z výroby roušek a provázků. Triko jsem rozstříhala na pruhy asi 2 cm silné. Tyto pruhy jsme poté společně s Maxem natahovali a vznikly nám krásné dlouhé šňůrky. Stará bavlna je tvárná a pruhy se natahováním krásně zatočí.

Nejdelší šnůry jsem svázala uzlem k sobě a vytvořila z nich osnovu pavučiny. Volné konce jsem si pomocí lepící pásky přilepila k podlaze, aby pavučina držela tvar.

Bavlněné šnůry a příprava pavučiny.
Bavlněné šnůry a příprava pavučiny.

Do připravené osnovy jsem jednoduchými uzlíky navazovala další šňůrky. Začínala jsem od vnějšího okraje a nejprve jsem využila nejdelší kusy. Pokračovala jsem směrem ke středu pavučiny.

Pavučinu jsem vytvořila navazováním šňůrek na připravenou osnovu.
Pavučinu jsem vytvořila navazováním šňůrek na připravenou osnovu.
Pavučina vytvořená z bílého bavlněného trika.
Pavučina vytvořená z bílého bavlněného trika.
Pavouček z ponožky

Tělo pavouka dostal na starosti Max. Během tvorby pavučiny se nám nahromadilo spoustu zbytků látky, kterými vycpával ponožku. Náplň byla od špičky po patní část. Když bylo tělo našeho zvířátka z ponožek pěkně baculaté, zbylou část ponožky jsme zatočili, ohrnuli a „patu“ přilepili k tělu. Tím nám vznikla hlavička.

Zvířátka z ponožek. Příprava těla pavouka.
Zvířátka z ponožek. Příprava těla pavouka.

Na nohy jsem použila lemy z barevných triček, které jsem na jaře rozstříhala na roušky. Lemy jsme vyplnily zmačkanými proužky alobalu. Díky alobalu jsou nožky pevnější a dají se tvarovat.

Nohy pavouka tvoří lemy triček vycpané alobalem.
Nohy pavouka tvoří lemy triček vycpané alobalem.

Nožky jsem nalepila na tělo tavnou pistolí a na hlavu jsme umístili dvě nalepovací očička.

Zvířátka z ponožek - černý pavouk.
Zvířátka z ponožek – černý pavouk.

Posledním krokem byla instalace pavouka na dveře od komory, které měl chránit. Vznikl nám poměrně vypasený a těžký pavouček, který na pavučině nedržel. Takže jsem museli lehce improvizovat. Pavoukovi jsme k zadečku přivázali kousek bílé šňůry a pomocí hřebíčku jsme ho zavěsili na futra. Pavučinu jsme rozprostřeli a přilepili na dveře. Tvárné nožky jsme využili pro zachycení do pavučiny.

Pavouček Ochranář vytvořený z ponožek.
Pavouček Ochranář vytvořený z ponožek.

Netrvalo to dlouho a na návštěvu přišel menší kamarád, kterého jsme si vytvořili z kaštanu a kancelářských sponek.

Pavouk z ponožky a menší kamarád z kaštanu.
Pavouk z ponožky a menší kamarád z kaštanu.
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi