Zvířátka z ruliček a papírových tácků (krokodýl, dinosaurus, had, papoušek, páv, slon, žirafa)
Zvířátka z ruliček a papírových tácků (krokodýl, dinosaurus, had, papoušek, páv, slon, žirafa)

Zvířátka z ruliček a papírových tácků jsem původně začala tvořit sama jako první výzdobu do dětského pokojíčku. Po přestěhování do nového bytu jsem začala zařizovat samostatný pokojík pro Maxíka a hledala jsem levné dekorace, kterými dočasně zaplním prázdná místa na poličkách. Později jsme některá zvířátka tvořili společně.

Inspiraci jsem hledala na Pinterestu a internetu.

Slon

Slona tvoří čtyři ruličky slepené k sobě. Přes nohy je ještě nalepen silnější pruh kartónu. Jedna rulička tvoří hlavu, na kterou jsem nalepila kartónové uši, dlouhý chobot a oči.

Nakonec jsem ještě „nohy“ podlepila tvrdým papírem a vytvořila dno. Slon se dá krásně využít jako pastelkovník.

Slon z ruliček a kartónového papíru
Slon z ruliček a kartónového papíru
Krokodýl

Tělo krokodýla tvoří dvě ruličky. Vrchní rulička je prostřižená a jsou v ní vlepeny ostré zuby. Na ruličce, která tvoří tělo krokodýla, jsou nalepeny trojúhelníčky jako ostny a dlouhý ocas.

Krokodýl z papírových ruliček
Krokodýl z papírových ruliček
Dinosaurus

Tělo dinosaura tvoří přepůlený papírový tácek, který má po obvodu nalepeny trojúhelníkové ostny. Nohy tvoří jedna rozpůlená rulička, obě půlky mají zářez, ve kterém je vlepeno tělo. Hlavu a ocas jsem vytvořila ze zbytků kartónového papíru.

Dinosaurus z papírového tácku a ruličky
Dinosaurus z papírového tácku a ruličky
Páv

Základem páva je polovina papírového tácku a jedna rulička, která tvoří tělo. Na těle jsou nalepena očka, zobák a nožky. Ocas páva je ozdoben kolečky z různě barevného papíru.

Páv z ruličky a papírového tácku.
Páv z ruličky a papírového tácku.
Had

Had byl první zvířátko, které jsme tvořili společně se synem. První rulička je střižená do oblouku a je v ní vlepený dlouhý jazyk. Tělo je tvořeno z několika ruliček, které jsme pokreslili fixy. Konec ocasu tvoří do kornoutu stočený kousek tvrdého papíru. Jednotlivé ruličky jsme k sobě slepovali proužky papíru (šlo by i vázat provázkem), aby tělo zůstalo co nejvíce pohyblivé.

Had z papírových ruliček
Had z papírových ruliček
Papoušek

Papoušek nebo ptáček je tvořen jednou ruličkou, na které jsou nalepena křídla, zobák a oči. Našeho papouška jsme zdobili krepovým papírem.

Papoušek z ruličky zdobený krepovým papírem
Papoušek z ruličky zdobený krepovým papírem
Žirafa

Na žirafu jsme použili jednu velkou ruličku z kuchyňských utěrek a tři malé ruličky. Velká rulička tvoří nohu a zároveň krk žirafy, na který je nalepena zastřižená rulička jako hlava. Na hlavě jsou nalepená ouška, růžky a oči.

Další malá rulička tvoří druhou nohu, na které je nalepen ocas. Přes obě nohy je nalepená rozstřižená rulička jako tělo. Na tělo a krk jsme černou fixou namalovali něco jako žirafí maskování.

Žirafa z ruliček od kuchyňských utěrek
Žirafa z ruliček od kuchyňských utěrek
Kůň a Martin na bílém koni

Poslední zvířátko z ruliček, koníka, jsme vyráběli podle návodu z listopadového čísla časopisu Puntík. Základem je jedna rulička, která se na čtyřech místech asi jeden centimetr nastřihne a na tyto nástřihy se připnou kolíčky. Na „hřbet“ ruličky se nalepí hlava a široký krk koníka. My jsme si udělali koníka v bílé barvě a na hřívu a ocas jsme použili bílý bavlněný provázek.

Koníka jsme tvořili zrovna na svátek sv. Martina, takže jsme si vymysleli i jednoduchou postavičku, která jde na koníka posadit.

Zvířátka z ruliček a Martin na bílém koni.
Zvířátka z ruliček a Martin na bílém koni.
Použitý materiál a pomůcky:
  • ruličky toaletního papíru nebo ubrousků
  • papírové tácky
  • kousky kartónu, tvrdého papíru, krepák, kolíčky
  • nůžky
  • tavná pistole, lepidlo
  • fixy
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi