Zimní tvoření z vlny - Medvídek ve svetru
Zimní tvoření z vlny – Medvídek ve svetru

Dnes jsme si zkusili zimní tvoření z vlny. Našla jsem doma téměř celé klubko červené vlny a chtěla jsem ho využít na nějaké zimní či vánoční tvoření. Vymysleli jsme celkem zábavnou rychlovku. Pletli jsme svetry medvídkům.

Použitý materiál a pomůcky:
  • tvrdý papír, kartón
  • vlna
  • nůžky, fixy
  • lepící páska

Na tvrdý papír jsem nakreslila obrys medvídka. Vystřihla jsem ho a použila jako šablonu na další. Maxík si mezitím z klubka vlny odmotal několika metrový kus, s celým klubkem by se mu špatně pracovalo.

Tvoření z vlny - postup na medvěda ve svetru
Tvoření z vlny – postup na medvěda ve svetru

Na připravené šablony jsem zezadu kouskem lepící pásky přichytila jeden konec vlny a začali jsme omotávat. Postupně jsme „upletli“ svetry na všechny čtyři medvídky. Nakonec jsme jim namalovali obličeje. Vyzkoušeli jsme černý a bílý fix. O

Upletli jsme svetry medvídkům - zimní tvořivá rychlovka
Upletli jsme svetry medvídkům – zimní tvořivá rychlovka

Jako bonus jsem si zkusila kulicha z ruličky. Je to spíše tip na zimní tvoření pro starší děti nebo rodiče. Použila jsem návod z I-creative.cz.

Z ruličky jsem si ustřihla asi centimetrový pásek a vlnu jsem si nastříhala na dvaceticentimetrové kousky. Na ruličku jsem postupně navazovala uzlíky podle návodu. Když jsem navázala uzlíky po celém obvodu, vyplnila jsem čepičku papírovým ubrouskem, abych docílila pěkného tvaru. Poté jsem konce vlny svázala, sestříhala do jedné délky a vytvořila bambulku.

Tvoření z vlny - postup na čepičku
Tvoření z vlny – postup na čepičku

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi