Stimulační obrázky pro miminka - DIY leporelo
Stimulační obrázky pro miminka – DIY leporelo

Minulý týden se naše rodina opět trochu rozrostla a jako hrdá teta jsem se vrhla do vymýšlení a přípravy dárečků. Pro holčičku jsem vyrobila leporelo, které obsahuje stimulační obrázky pro miminka. Pro tatínka vtipnou vestu – pohotovostní set pro novopečené tatínky, kterou hrdě nosil celou oslavu. Maminka dostala něco praktického a kupovaného.

 

Stimulační obrázky pro miminka získávají poslední dobou velkou popularitu a jsou krásnou inspirací na dárek pro novorozence. Černobílé kontrastní obrázky můžete zakoupit v mnoha provedeních jako kartičky, šité knihy nebo leporela. Jednoduché, kontrastní a černobílé obrázky stimulují a podporují vývoj zraku. Proč je tomu tak si můžete přečíst třeba zde.

Já jsem se rozhodla z obrázků vytvořit leporelo.

Stimulační obrázky pro miminka - DIY leporelo

Použitý materiál a pomůcky:
  • stimulační obrázky ve velikosti A5
  • barevné papíry
  • lepidlo, nůžky a lepící páska
  • na doplňky: vlnitý papír, filc, pěnovka

Jako podklad pro stimulační obrázky jsem zvolila barevné papíry větší gramáže, na které jsem chtěla obrázky nalepit. Protože nejsem zastáncem růžové, zvolila jsem červenou, žlutou a černou barvu, které se zároveň hodí i jako první kontrastní barvy.

Asi nejtěžší fází celé výroby bylo najít na internetu samotné obrázky a upravit je do vhodných rozměrů. Barevný papír byl o něco větší než A4, takže jsem počítala, že z jednoho archu budou dva listy do leporela a kolem obrázku vznikne asi centimetrový barevný okraj. Potřebovala jsem tedy obrázky velikosti A5, k tisku ideálně po dvou na jednom listu.

Kontrastní obrázky a barevné papíry připravené na výrobu leporela.
Kontrastní obrázky a barevné papíry připravené na výrobu leporela.

Nakonec jsem si celou předlohu vytvořila ve Photoshopu. Některé obrázky jsem si stáhla a upravila, některé motivy jsem si vytvořila sama. Obrázky si můžete stáhnout i vy, přímo zde: kontrastní obrázky v PDF.

Nebo si zakupte sadu 12 obrázků v PDF s geometrickými tvary a červenými prvky v obchůdku.

Vytištěné obrázky jsem rozstříhala a pomocí obyčejného lepidla jsem je nalepila na barevné papíry. Lepidla jsem použila jen malinko, na okraje, aby se mi obrázky nezkrabatily. Takto připravené kartičky jsem oblepila širokou lepící páskou. Lepící páska chrání všechny hrany a zároveň fixuje i obrázky, aby se neodlepovaly.

Lepení a kompletace leporela.
Lepení a kompletace leporela.

Karty s obrázky jsem pomocí lepící pásky slepila k sobě do podoby leporela. První a poslední kartička obsahují jen jeden obrázek. Na přední stranu jsem nalepila vlnitý papír a obrázek malé princezny s věnováním. Zadní stranu jsem pojala trochu hmatově a polepila jsem ji kolečky z různých materiálů.

Na přední stranu jsem napsala krátké přání.
Na přední stranu jsem napsala krátké přání.
Zadní stranu jsem ozdobila kolečky z různých materiálů.
Zadní stranu jsem ozdobila kolečky z různých materiálů.
Hotové leporelo se stimulačními obrázky.
Hotové leporelo se stimulačními obrázky.

Jak už jsem nastínila na začátku článku, toto nebyl jediný dáreček pro miminko a rodiče. Už brzy se můžete těšit na pokračování a další inspiraci s trochou humoru.

O dárku pro tatínka si můžete přečíst zde.

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi