Pizza z filcu s oblohou
Pizza z filcu s oblohou

Milujete pizzu? My také. Dokonce jsem se naučila i jednoduchou domácí variantu. I Maxík si nejraději ve své kuchyňce peče pizzu. Máme jednu z papíru (z časopisu Puntík), často si děláme pizzu z modelíny a tak v naší výbavě nemůže chybět ani pizza z filcu.

Jak už jsem popisovala v prvním článku, jídlo z filcu nešiji, ale lepím tavnou pistolí. Nejsem moc zdatná švadlena a lepení navíc ušetří spoustu času. To se hodí právě při výrobě pizzy a dalších pokrmů větších rozměrů. Jehlu a nit používám jen na dotvoření detailů.

Dlouho jsem rozmýšlela, jestli vyrobím pizzu celou (celé kolo) nebo jen trojúhelník. Nakonec vyhrála varianta trojúhelníku. Na ozdobení pizzy tak můžeme využívat už dříve vyrobenou zeleninu. Inspiraci na výrobu pizzy a dalšího jídla z filcu jsem hledala na Pinterestu.

Pizza z filcu

Na trojúhelník pizzy jsem použila větší kus béžového filcu. Předkreslila jsem si trojúhelník a na delších stranách jsem si vytvořila asi půlcentimetrový okraj, na kratší straně asi 3 centimetrový. Z červeného filcu jsem si vystřihla o něco menší trojúhelník, který má nejkratší stranu ve tvaru vlnek. Červený filc jsem jako „kečupový“ podklad nalepila přes vytvořené okraje na béžový. Nechala jsem si malý otvor a vycpala jsem vzniklý korpus vatou. Na závěr jsem ještě z pruhu hnědého filcu vytvořila tmavý okraj jako kůrku.

Trojúhelník pizzy a obloha: salám, sýr, zelenina
Trojúhelník pizzy a obloha: salám, sýr, zelenina
Salám a sýr

Salám tvoří dvě kolečka růžového filcu (o průměru 2 cm), která jsem slepila k sobě a prošila červenou nití. Sýr tvoří slepené dvě vrstvy žlutého filcu s prostřiženými kolečky.

Na oblohu pizzy dále používáme kolečka papriky a rajčat, která jsem vytvořila pro obložený chlebíček. Občas se na pizzu zatoulá i listový salát nebo hrachové lusky.

Pizza z filcu lepená tavnou pistolí
Pizza z filcu lepená tavnou pistolí

 

Použitý materiál a pomůcky:
  • barevný filc
  • tavná pistole
  • nůžky, jehla, nit

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi