Maxíkova obrázková kuchařka
Maxíkova obrázková kuchařka

Maxík rád pomáhá a asistuje při vaření v kuchyni. Také si rád vaří ve své kartónové kuchyňce. Poslední dobou se začal zajímat o samotné postupy a recepty oblíbených jídel. Z čeho se jednotlivé pokrmy připravují, co je potřeba nakoupit a nachystat a podobně. Tak se postupně rodil nápad a začala vznikat naše obrázková kuchařka pro děti.

 

Kuchařku i jednotlivé recepty jsem chtěla zpracovat jednoduše a zároveň názorně. Chvilku jsem brouzdala v Google obrázcích, psala jednotlivá hesla a zjistila jsem, že se dá najít fotka téměř na cokoliv (i špetku soli). Rozhodla jsem se tedy pro obrázkovou formu z reálných fotek, které si vytiskneme a budeme je lepit na barevné papíry. Do tvorby kuchařky se tak zapojí i Maxík a myslím, že by to mohla být pěkná dlouhodobá aktivita.

Použité pomůcky a materiál:
 • vytisknuté obrázky – jeden recept na A4
 • barevné papíry (velikost A4)
 • nůžky, lepidlo
 • fixy

Jako první recepty si Max zvolil palačinky s ovocem a puding. Společně jsme hledali různé obrázky, které dobře znázorňovaly vybrané recepty, suroviny a třeba i postup. Obrázky jsem si uložila, v editoru upravila a poskládala je tak, aby jeden recept vyšel na velikost A4.

Příprava obrázků k naší kuchařce pro děti.
Příprava obrázků k naší kuchařce pro děti.

Obrázky jsem vytiskla a vystřihla. Připravila jsem barevné papíry a začali jsme skládat kompozici receptu. Byla to celkem zajímavá hra. Nechala jsem Maxe mezi obrázky hledat jednotlivé suroviny, ze kterých děláme palačinky. Pak jsem mu říkala, co přidat a jednotlivé kroky od přípravy těsta až po ovocnou náplň. U každého obrázku jsme si řekli, co znázorňuje. Když jsme si celý recept poskládali, obrázky jsme nalepili lepidlem.

Lepení receptu na palačinky.
Lepení receptu na palačinky.

Stejně jsme postupovali i při receptu na puding.

Obrázkové recepty z naší kuchařky pro děti.
Obrázkové recepty z naší kuchařky pro děti.

Takto připravené recepty jsem doplnila názvem pokrmu a dalšími popisky.

První recepty z naší kuchařky - palačinky a puding.
První recepty z naší kuchařky – palačinky a puding.

Kuchařka pro děti by měla mít nějakou pěknou obálku. Nám se nejvíce líbil kreslený obrázek malého kuchtíka.

Maxíkova obrázková kuchařka pro děti.
Maxíkova obrázková kuchařka pro děti.

Můžete vařit s námi. Zde najdete obrázky k oběma receptům v PDF: obrazky palacinky, obrazky pudingPodle inspirace z aktuálního čísla časopisu Puntík a na přání Maxíka jsem poskládala obrázky pro další recept na pstruha s bramborem. Obrázky ke stažení zde: pstruh s bramborem.

Další připravený recept sice není k jídlu, ale určitě vás bude bavit domácí modelína – recept na domácí modelínu.

Pokud si sestavíte recepty vlastní, budeme rádi, když se o ně s námi podělíte. Sledujte nás na Facebooku a můžeme kuchařku společně doplňovat.

 

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Jeden komentář k “Obrázková kuchařka pro děti”

 1. Hrníčková bublanina s kokosem
  Zdravím Dámy a Pánové, dneska si popíšeme, jak si upéct hrníčkovou bublaninu s kokosem. Ptáte se, proč zrovna tohle? Odpověď je jasná, tahle buchta je jedinečná a velice chutná, jako kdyby spadla z nebe. Její chuť je neodolatelná a nezapomenutelná. Tak nastražte uši a pozorně poslouchejte.
  Jako první si řekneme, co k tomu budeme potřebovat.
  Suroviny:
  Těsto
  2 hrnky polohrubé mouky
  1 hrnek strouhaného kokosu
  1 hrnek krupicového cukru
  ½ hrnku mléka
  ½ hrnku oleje
  2 vejce
  1 vanilkový cukr
  Ostružiny
  1 prášek pečiva
  Tak tohle by byly všechny potřebné suroviny. Pojďme si už konečně říct, jak budeme postupovat. Takže vezmeme si mísu a do ní vysypeme mouku, strouhaný kokos, prášek do pečiva, oba cukry, vejce a vlijeme do ní olej i mléko. Poté vše důkladně vymícháme na jemné těsto, které následně vlijeme na vymazaný a moukou vysypaný menší plech. Na těsto vysypeme ostružiny a vložíme to do již vyhřáté trouby, necháme to zde po dobu 35 minut.
  A tohle by bylo všechno. Jednoduché, že? Jestliže se chystáte tuhle tu buchtu upéct, tak Vám přeji dobrou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi