Obrázek majáku - tvoření s letní tématikou
Obrázek majáku – tvoření s letní tématikou

Zatím nemáme s Maxíkem moc výrobků s letní tématikou, protože jsme každé prázdniny cestovali k moři nebo trávili čas venku. Letošní léto se zatím vyvíjí zcela mimo naše plány, tak si možná najdeme více času na společné tvoření. Tady je první tip na jednoduchý obrázek majáku. Téma si vybral Maxík sám podle Pinterestu, malého cestovatele v sobě nezapře. Namalovali a vyrobili jsme si papírový maják z ruliček na formátu A3.

 

Na čtvrtku velikosti A3 si Maxík temperami namaloval nebe, slunce, moře a ostrov. Potom si obarvil 4 ruličky bílou a červenou barvou. Z ruliček jsme poskládali papírový maják, který jsme vlepili na připravený podklad.

Temperami malovaný podklad pro papírový maják.
Temperami malovaný podklad pro papírový maják.
Barvení ruliček.
Barvení ruliček.

Ruličky jsem nejprve rozstřihla podélně a potom přepůlila. Jednotlivé dílky jsem postupně slepovala k sobě až mi vzniklo torzo majáku. Slepené ruličky jsem nůžkami zarovnala a ustřihla, aby se směrem od spodního patra maják zužoval. Úplně nahoru jsem přilepila trojúhelník, který vytvořil stříšku.

Kreslení detailů majáku černým fixem.
Kreslení detailů majáku černým fixem.

Maxík si černým fixem dokreslil okna a zábradlí v nejvyšším patře. Hotový maják jsem tavnou pistolí přilepila na připravený podklad. Abychom obrázek majáku ještě trochu oživili, dokreslil Maxík mořská zvířata, racka, rybu a želvu.

Obrázek majáku jsme si pověsili v obývacím pokoji na zeď.
Obrázek majáku jsme si pověsili v obývacím pokoji na zeď.
Použitý materiál a pomůcky:
  • čtvrtka A3
  • 4 ruličky
  • tempery, štětce
  • černý fix
  • tavná pistole

 

Maják z květináčů.
Maják z květináčů.

Se staršími dětmi si můžete vyrobit maják z květináčů. My už také jeden máme, zdobí nám předzahrádku u našeho karavanu na Pálavě. Každý večer po západu slunce s Maxíkem zapalujeme svíčku a rozsvěcíme ho. Návod na výrobu najdete ve starším článku zde.

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi