Kuchyňka z kartónových krabic
Kuchyňka z kartónových krabic

Ano, tohle je naše kuchyňka z krabic, po které jsem zároveň pojmenovala i tyto stránky. Mezi přáteli a rodinou sklidila veliký úspěch, který mě nakopl a motivoval i k tvorbě tohoto webu. A samozřejmě si ji zamiloval i Maxík.

 

Výrobu kuchyňky jsem měla v plánu dlouho, sbírala jsem si různé inspirace a v hlavě si skládala její podobu. Jednoho dne už jsem to nevydržela, zašla do komory pro krabice, vzala nůž a začala řezat, skládat a lepit. Dopadlo to všechno jinak, ale s výsledkem jsme spokojeni.

Maxíkova kuchyňka z krabic
Maxíkova kuchyňka z krabic

Na výrobu kuchyňky padly tři velké krabice. V přední části největší krabice jsem nařízla dva otvory, jeden vyklápěcí jako dvířka trouby a druhý jako dvířka do skříňky. Do středu krabice jsem vlepila přepážku, která odděluje troubu od úložného prostoru. V úložném prostoru jsou vlepené dvě poličky.

Tvorba hlavní konstrukce
Tvorba hlavní konstrukce

Do menší nízké krabice jsem vyřízla kruhový otvor a do něho zasadila nerezovou misku, která tvoří dřez. Dvě CD jsem přilepila jako plotýnky a stará sprchová hlavice tvoří kohoutek. Knoflíky jsou nalepená víčka.

Dřez a plotýnky na vaření
Dřez a plotýnky na vaření

Kuchyňce nechybí ani průhled do trouby, který kryje průhledná folie a magnet, aby se dvířka dala zavírat. Dovnitř trouby jsem vlepila nepoužívaný stojan na hrnce.

První vaření a testování
První vaření a testování

Finální podoba kuchyňky vznikla díky náhodě a nadšení babičky, která nám věnovala nevyužitou samolepící tapetu. Polepila jsem přední stranu, dvířka a boky. Ve vrchní části jsme už měli vyrobené knoflíky a dispelej s hodinami ze samolepícího papíru. Nevzhledné spoje krabic a hrany jsem oblepila černou lepící páskou. Pracovní plochu jsme na přání Maxe vyzdobili obrázky potravin.

Použitý materiál a pomůcky:
  • 3 velké krabice
  • zalamovací nůž
  • tavná pistole
  • žlutá samolepící tapeta, černá lepící páska, průhledná folie
  • 2 CD, nerezová miska, sprchová hlavice, víčka
Pracovní plocha s obrázky potravin
Pracovní plocha s obrázky potravin
Kuchyňka z krabic ve žlutém kabátu
Kuchyňka z krabic ve žlutém kabátu
Nádobí v kuchyňce
Nádobí v kuchyňce
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi