Malovaný ohňostroj nad městem - voskovky, anilinky a barevné papíry.
Malovaný ohňostroj nad městem – voskovky, anilinky a barevné papíry.

Pro první tvoření v novém roce jsme se nechali inspirovat silvestrovskou nocí. Už podruhé s námi Max čekal na půlnoc a po přípitku jsme z okna sledovali ohňostroje. Našla jsem nějaké inspirace na Pinterestu a nápad na vlastní malovaný ohňostroj nás nadchl oba dva. I když je už půlka ledna za námi.

 

 

Na malování ohňostroje jsme vybrali voskovky a anilinky. Kresbu voskem a následné přetření vodovými barvami jsme si už jednou vyzkoušeli, když jsme tvořili náš velkoformátový vesmírný obraz.

Použitý materiál a pomůcky:
  • výkres A3
  • voskovky
  • anilinové barvy (vodovky)
  • barevné papíry
  • široký štětec, nůžky, lepidlo

 

Na malovaný ohňostroj jsme si vybrali voskovky světlých a zářivých barev, které nejlépe vystihují světelnou podívanou. Dominovala žlutá, odstíny červené, růžová, fialová a Maxík si přál zapojit i světle zelenou.

Kresba ohňostroje voskovkami.
Kresba ohňostroje voskovkami.

Také trval na tom, že obraz bude společné dílo. Každý jsme si tedy nakreslili několik ohnivých „kloboučků“. Prostřídali jsme zvolené barvy a používali různý tlak na voskovku. Kreslení čar je příjemné, uvolňující a zároveň dopředu nikdy nevíte, jaký výsledný efekt na vás z obrazu vykoukne.

Světla ohňostroje v detailu.
Světla ohňostroje v detailu.

Na pozadí pro náš malovaný ohňostroj jsme znovu využili anilinky. Poprvé jsme s nimi malovali „Nebe a andělskou rodinu“. Hned jsem se do těch barev zamilovala. Nyní se nám opět hodili pro své syté barvy. Širokými štětci jsme nanášeli a zapíjeli různé tmavé odstíny. Sledovali jsme, jak se barva postupně dostává mezi voskové čáry a náš ohňostroj pomalu vystupuje z papíru. I tato fáze malování je strašně příjemná.

Zapouštění tmavých anilinových barev přes ohňostroje z voskovek.
Zapouštění tmavých anilinových barev přes ohňostroje z voskovek.
Malovaný ohňostroj s pozadím.
Malovaný ohňostroj s pozadím.

Do spodní třetiny výkresu jsme udělali z barevných papírů město. Nastříhali jsme černé a šedé obdélníky, trojúhelníky a malé čtverečky na okna. Pro ně jsme objevili zbytky krásných „zimních“ papírů, které jsme loni používali na vánoční přáníčka.

Hotový obraz našeho ohňostroje nad městem.
Hotový obraz našeho ohňostroje nad městem.

Hotový obrázek jsem zavěsila na naši zimní nástěnku. Po chvíli mě Max upozornil, že by to chtěl naopak. Že chce prohodit pořadí obrázků a mít to jako komplet: Nebe a andělé, Země a město s ohňostrojem, Peklo a čertí rodina.

Zimní nástěnka.
Zimní nástěnka.

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi