Maják z květináčů - dekorace do zahrady
Maják z květináčů – dekorace do zahrady

Maják z květináčů je jednoduchá a přesto působivá dekorace, kterou můžete mít v interiéru nebo venku třeba na zahrádce. Inspiraci k jeho výrobě jsem hledala na Pinterestu.

Svůj maják jsem od začátku tvořila jako venkovní dekoraci k našemu karavanu na Pálavě, proto jsem vybírala kvalitnější materiály v hobby marketu (dá se vytvořit i levnější plastová varianta z kelímků). Květináče jsem hned v obchodě skládala na sebe, abych chytla optimální velikosti a výslednou výšku celého majáku.

Květináče první nátěr
Květináče první nátěr

Natírala jsem červeným a bílým Balakrylem určeným pro venkovní povrchy, detaily oken jsem domalovala černým lakem na nehty.

Květináče druhý nátěr
Květináče druhý nátěr

Květináče jsem slepila k sobě silikonovým lepidlem a do každého patra jsem vložila větší kámen, aby maják odolal i nepříznivým povětrnostním podmínkám. Původně jsem jako zdroj světla chtěla nějakou solární svítilnu, ale nemohla jsem sehnat vhodnou velikost. Nakonec jsem na vrchol majáku přilepila část z nepoužívaného svícnu s modrou skleněnou krytkou. Na rozsvícení používám jen obyčejné čajové svíčky.

Udělali jsme si z toho se synem malý rituál. Pokaždé, když nocujeme v karavanu, jdeme před spaním společně zapálit majáček.

Maják z květináčů před odjezdem na Pálavu
Maják z květináčů před odjezdem na Pálavu
Použitý materiál:
  • 3 květináče různých velikostí
  • malá miska
  • silikonové lepidlo
  • barvy (venkovní Balakryl)
  • lak na nehty
  • kryt na svíčku
První úspěšné rozsvícení
První úspěšné rozsvícení
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi