Loutky z ruliček k pohádce O veliké řepě
Loutky z ruliček k pohádce O veliké řepě

Maxík zatoužil po výrobě loutkového divadla. Tak jsme společně hledali vhodnou pohádku, kterou bychom si vyrobili. Nakonec jsme si sice nevyrobili přímo divadlo, ale zvládli jsme loutky z ruliček k pohádce O veliké řepě.

Pustili jsme si Řepu na youtube, spočítali postavičky a vrhli jsme se do výroby. Ruličky od toaletního papíru jsou přímo jako dělané pro tuto pohádku a nepotřebujete ani žádné kulisy. Není to tedy klasické divadélko s oponou a loutkami, ale i tak jsme se při hraní pobavili.

POHÁDKA O VELIKÉ ŘEPĚ

Použitý materiál a pomůcky:
  • ruličky toaletního papíru (na všechny postavičky stačí 5 ruliček)
  • barevné papíry
  • lepidlo, nůžky, fixy
  • červená vlna a pěnovka na řepu

Loutky z ruliček jsme tvořili pomocí barevných papírů a fixů. Ruličky jsme postupně zkracovali, abychom postavy výškově odlišili. Pak jsme na ruličky lepili pruhy barevných papírů a jednotlivé detaily.

Obličej pro loutku babičky ... prý se usmívá
Obličej pro loutku babičky … prý se usmívá

Postavičky dědečka, babičky a vnučky

Z béžového papíru jsme vytvořili podklad pro obličeje a ruce postaviček. Dědeček má na hlavě klobouk, modrou košili a hnědé kalhoty. Babička má na hlavě šátek, žlutou halenku, vínovou sukni a žlutou zástěru. Vnučka má žluté dlouhé vlásky a růžové šaty.

Postava dědečka
Postava dědečka
Postava babičky
Postava babičky
Postava vnučky
Postava vnučky

Postavičky zvířátek

Postavičky zvířátek jsme odlišili jednotlivými barvami, tvarem uší a ocásku. Pes je vytvořený z tmavě hnědého papíru, má světle hnědé uši, čumák, ocas a packy. Kočka je ze světle hnědého papíru a má tmavá ouška, čumák, packy a ocas nahoru. Myška je z šedého papíru, včetně oušek, tlapek, ocásku a má růžový čumáček.

Loutky z ruliček - zvířátka (pes, kočka a myš)
Loutky z ruliček – zvířátka (pes, kočka a myš)

Obličeje loutkám dokreslil Maxík fixem. Řepu jsme vytvořili ze zmačkaného papíru, který jsme omotali červenou vlnou, listy jsou ze zelené pěnovky. Poslední zbytek ruličky jsme oblepili pruhem hnědého papíru a vznikl nám kus políčka, do kterého se dá posadit veliká řepa.

Veliká červená řepa
Veliká červená řepa
Pohádka O veliké řepě vyrobená z ruliček
Pohádka O veliké řepě vyrobená z ruliček
A táhli a táhli a táhli ...
A táhli a táhli a táhli …

Myška za kočičku, kočička za pejska, pejsek za vnučku, vnučka za babičku, babička za dědečka a dědeček za řepu. A táhli a táhli a táhli …

 

O dva měsíce později, když začala řádit korona, jsme se pustili i do výroby skutečného divadýlka s oponou. Loutky z ruliček se k němu skvěle hodí. Pomalu už přemýšlím nad další pohádkou.

 

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi