Knihovna vyrobená z krabice od banánů.
Knihovna vyrobená z krabice od banánů.

Knihovna z banánové krabice je praktický doplněk, který jsem vyrobila synovi do dětského pokojíčku. Moc se mi líbí tyto typy otevřených knihoven, ke kterým mají děti snadný přístup a obálky knih jsou dobře vidět. Měla jsem vybrané dva favority. Po stěhování do nového bytu nám bohužel chyběly peníze na jejich pořízení. Naštěstí nám přebývaly krabice všech možných velikostí.

 

Knihovna z krabice byla původně vyrobena jako nouzové řešení, ale už nám slouží dva roky. Jen se postupně mění její obsah. Menší děti u takové knihovny ocení, že mají ke svým knihám snadný přístup, mohou si v „krabici“ přehrabovat a po přečtení pohádky si knihu zvládnou uložit zpět. Mohou se také zapojit i do samotné výroby a svou knihovnu si originálně ozdobit.

Dětská knihovna z banánové krabice.
Dětská knihovna z banánové krabice.

Celou konstrukci tvoří jeden díl z banánovky a menší pevná krabice, které jsem k sobě slepila tavnou pistolí. Lepidlem jsem nešetřila a knihovna drží a je stabilní. Do vnitřku banánové krabice jsem vlepila obdélník tvrdého kartónu, aby se zakryl otvor a dno knihovny bylo krásně rovné.

Abych do výroby zapojila i syna, vzala jsem katalog z jednoho hračkářství a společně jsme vybírali obrázky, kterými jsme polepili spodní díl knihovny. Vrchní díl jsem ozdobila pruhy barevné izolepy, která mi zůstala z jiného tvoření.

Použitý materiál a pomůcky:
  • velká banánová krabice, menší krabice
  • tavná pistole
  • lepidlo, nůžky
  • barevné izolepy
  • katalog z hračkářství

Vhodnější pro podobné tvoření je vnitřní (menší) díl banánové krabice, který nebývá potištěný. Ozdobení knihovny je velká příležitost jak projevit svůj tvůrčí talent pro děti i dospělé. Kdybych tehdy věděla, jak úžasně nám bude knihovna sloužit, možná si dám i více záležet. Nenapadlo mě, že z „nouzového“ nápadu se stane trvalý doplněk v Maxíkově pokoji.

U nás doma se po stěhování hodně vyrábělo z krabic a kartónu. Zde jsou naše top hračky a výrobky:

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi