Klaun z papírového tácku a krepového papíru
Klaun z papírového tácku a krepového papíru

Spousta rodičů aktuálně hledá nejrůznější tipy na zábavu a tvoření pro děti. Tak jsem dnes zapátrala ve svém archivu (rozuměj mobilním telefonu) a vylovila několik starších výtvorů, které se budu snažit poskytnout jako inspiraci. Bohužel k těmto výtvorům nemám dostatečnou fotodokumentaci z vlastní tvorby, tak sem tam použiji i něco z Googlu nebo Pinterestu na doplnění. Klaun z papírového tácku je na výrobu jednoduchý i pro nejmenší děti a nemusíte se omezovat použitím krepového papíru, tvořit se dá  i ze spousty jiných materiálů.

Použitý materiál a pomůcky:

Klaun z papírového tácku byl jeden z našich prvních společných výrobků. Chystala jsem výzdobu z krepáku na Maxíkovu oslavu druhých narozenin. Původně jsem hledala inspiraci na výzdobu bytu a narazila jsem na klauna z papírového tácku s vlasy z krepového papíru.

Nápad se mi líbil a společné tvoření jsme si užili. Já jsem namalovala obličej a Max vybarvoval oči. Mezitím jsem přichystala proužky krepáku, které jsme společně lepili na tácek. Patlání v lepidle Maxíka bavilo. Do té doby vyzkoušel jen fixy, pastelky nebo prstové barvičky. Společně s jarním věnečkem to vlastně byly naše úplně první společné výtvory.

S klaunem jsme tvořili i jarní věneček
S klaunem jsme tvořili i jarní věneček

Pomocí Googlu nebo Pinterestu objevíte spoustu dalších nápadů, jak si vyrobit svého vlastního klauna. Základem je vždy papírový tácek a originalitu výsledného obrázku určuje zejména materiál, který je použit na vlasy a nos.

Zde je pár dalších tipů, které mě nejvíce zaujaly (zdroj v závorce):

Určitě by šla použít i látka, pěnovka, barevná bublinková folie či samolepící papíry a další materiály na klaunský nos.

Pokud jste už podobného klauna s dětmi vyráběli, pochlubte se na našem Facebooku pod příspěvkem.

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi