DIY hračky vytvořené na cestách v Řecku
DIY hračky vytvořené na cestách v Řecku

Když jsme se rozhodli dva měsíce cestovat a svou „domácnost“ nacpat do osobního auta, omezení se samozřejmě dotklo i hraček pro syna. Naštěstí jsme se moc často nenudili. Raději jsem se poohlédla po vhodném materiálu a nůžky, izolepu, provázek nebo fixy jsme měli s sebou. Zde jsou naše DIY hračky vytvořené v Řecku.

Společenská hra

Jako první jsme si vyrobili společenskou hru. Částečně nás k tomuto nápadu dovedla náhoda, když jsme v kempu našli hrací kostku. Na zbytek nám stačili papíry a barevné fixy. Další podrobnosti a princip hry jsem popsala v samostatném článku zde.

Společenská hra pro děti
Společenská hra pro děti
Garáže z kartónové krabice

Garáže máme i doma, ale s sebou jsme vzali jen autíčka. Takže když jsme si přivezli z velkého nákupu několik krabic, rozhodla jsem se je využít. Myslím, že i s omezenými prostředky se nám podařilo vyrobit funkční hračku.

Na garáž padla jedna velká krabice a vše jsem lepila izolepou. Dále jsem rozstříhala kuchyňskou utěrku na myčku a benzínku tvoří plechovka od piva (tu jsem musela přilepit vteřinovým lepidlem).

Výroba garáže
Výroba garáže
DIY hračky - výsledná podoba garáží s benzínkou a automyčkou
DIY hračky – výsledná podoba garáží s benzínkou a automyčkou
Fotbalová a hokejová aréna

Nápad na sportovní arénu vznikl jednoho deštivého dne. Byli jsme nuceni strávit celé dopoledne ve stanu a už mě nebavilo honit míček mezi oblečením, nádobím a jídlem.

Fotbalovou arénu jsme vytvořili z větší krabice, do které jsem vyřízla otvory na branky. Vyříznutý díl jsem z vnější strany oblepila pruhem kartónu, aby vznikla přihrádka a míček nám neutíkal z krabice.

Společná výroba sportovní arény
Společná výroba sportovní arény

Branky jsme namalovali fixy a nad branky fandící publikum. Nakonec jsme vytvořili i vjezd pro autíčka, protože jsme hráli autíčko fotbálek.

DIY hračky - zápas začíná
DIY hračky – zápas začíná

Později jsem z klacků, alobalu a izolepy vytvořila dvě hokejky. A mohli jsme naši arénu využívat na dva způsoby.

DIY hračky - hokejová aréna
DIY hračky – hokejová aréna
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi