DIY hračky pro kluky z papíru, tak jsem souhrnně nazvala naše výtvory, které jsem vypátrala v archivu. Jsou to hračky, z nichž některé máme doma dva roky a stále jsou oblíbené. Velkou výhodou je jejich snadná výroba (příprava pro rodiče) a do zdobení se mohou pustit děti samotné. My jsme si postupně vyrobili meče, štíty, vlastní erb pro Maxe a jako bonus přidávám dalekohled z ruliček.

 

Papírové meče

Papírové meče jsem vyráběla před více než dvěma lety. Skládají se ze dvou vrstev kartónu, který jsem upravila do požadovaného tvaru. Uvnitř meče jsou vlepeny 4 špejle, aby lépe držel tvar a kartón se nelámal. Čepel meče jsem oblepila modrou lepící páskou a zbytek průhlednou (nic jiného jsem tenkrát neměla po ruce). Meče jsem aktuálně fotila po dvou letech intenzivního hraní a několika opravách.

Hračky pro kluky - papírové meče
Hračky pro kluky – papírové meče
Papírové štíty

Papírový štít jsem vystřihla z většího kusu kartónu, na který jsem si předkreslila jeho tvar. Z jedné strany jsem nalepila pruh široký asi 3 centimetry jako rukojeť a z druhé strany jsme štíty zdobili společně s Maxem. My jsme použili fixy a vodovky, ale jinak se fantazii meze nekladou. Při výběru materiálů je však důležité hledět na funkčnost, aby se při hře jednotlivé části neodlupovaly, neopadávaly apod.

Hračky pro kluky - papírový štít
Hračky pro kluky – papírový štít
Papírový štít a jeho zdobení
Papírový štít a jeho zdobení
Erb vlastního rodu

Poslední výrobek do sbírky je erb. My jsme si ten náš namalovali na obyčejnou čtvrtku. Maxík vybíral hlavní motiv, já předkreslovala fixem a on poté vybarvil vodovkami. Erb jsme pomocí provázku zavěsili na Maxíkův látkový stan.

Prasátko si Maxík zvolil jako hlavní symbol svého erbu
Prasátko si Maxík zvolil jako hlavní symbol svého erbu

Erb není přímo na hraní, ale krásně se hodí k předchozím výrobkům a jeho výroba a kreslení je fajn zábava. Děti se mohou opět vyřádit podle libosti.

Papírový erb
Papírový erb

 

Meče a štíty jsme využili na nespočet dětských her. Nejprve jsme se jen tak šermovali, později Maxe hodně bavila hra na zabíjení draka a osvobozování princezny. Meče jsme používali i při hře na indiány poté, co se nám zlomil tomahavk. Jednou s námi hračky jely i na výlet na hrad Buchlov. Tam si tedy Max musel vzít i indiánskou čelenku.

Papírové hračky pro kluky na výletě
Papírové hračky pro kluky na výletě

Výrobu indiánské čelenky také doporučuji, více v podzimním článku.

 

Dalekohled z ruliček

Jako bonus k těmto tipům na DIY hračky pro kluky přidávám dalekohled a pouta z ruliček. Na výrobu dalekohledu jsme použili dvě ruličky od toaletního papíru, dva obdélníky z kartónu a provázek. Nejprve jsem slepila ruličky k sobě a poté jsem nalepila obdélníky. Pod jedním je zároveň vlepen i provázek, aby se dal dalekohled pověsit na krk. Dalekohled jsme zdobili společně.

Hračky pro kluky - dalekohled z ruliček
Hračky pro kluky – dalekohled z ruliček
Dalekohled z ruliček
Dalekohled z ruliček
Pouta pro policistu

Rychlovka, která potěší. Každý správný policajt má mít pouta na zloděje. Max si jednou v sobotu dopoledne začal hrát na policajta. Já mu ke hře vyrobila pouta z ruličky a provázku. Pak chodil po bytě a kreslil nám pokuty za hlasitou hudbu, za neoprávněný vstup do koupelny a podobné závažné přečiny.

Pouta pro policistu z ruličky a provázku.
Pouta pro policistu z ruličky a provázku.
Použitý materiál a pomůcky:
  • kartón, čtvrtky, papíry
  • ruličky
  • lepící pásky, tavná pistole
  • provázky
  • nůžky
  • fixy, vodovky
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi