Dětská maska šneka na Majáles.
Dětská maska šneka

Loni v květnu jsme se v Brně zúčastnili jedné milé akce pro děti MÁJaLES, kterou pořádal Okrášlovací spolek pro Komín. Děti mohly přijít v maskách. Společným tématem byla zvířátka, rostliny nebo čarovné bytosti, jak napovídal samotný název akce „máj“ a „les“. Naše maska šneka slavila velký úspěch. Naštěstí pro nás, Maxík se aspoň na chvíli dostal do zájmu fotografa a vznikla tato krásná fotka z úvodu článku.

 

O maskách jsme se dozvěděli na poslední chvíli, ale zkusila jsem zapátrat po inspiraci a podařilo se mi najít roztomilé dětské šneky. Zbýval vymyslet způsob provedení. Jednalo se o venkovní akci s drobnými soutěžemi a stanovišti. Bylo důležité, aby maska šneka umožňovala volný pohyb a dalo se z ní rychle vysvléknout.

Celá příprava a výroba masky šneka mi trvala asi 30 minut. Na tykadla jsem použila starší punčocháče, které jsem vyztužila ruličkami od kuchyňských utěrek (postačila by i stočená čtvrtka). Na konečky nohavic jsem jedním stehem přišila očka namalovaná na kousek tvrdého papíru.

Ulitu jsem jednoduše vytvořila ze stočené osušky. Aby ulita nějak držela pohromadě, prošila jsem jednotlivé vrstvy ulity k sobě a celou ulitu přichytila i na tričko. Samotná ulita byla bohužel dost těžká a pouze na tričku by nedržela. Vzala jsem si tedy pruh látky, udělala dva popruhy, protáhla skrz největší oko a zavěsila jsem ulitu na záda jako batůžek (šití k tričku bylo tím pádem skoro zbytečné). Udělala jsem jen pár velkých stehů, které jsem po použití lehce vypárala.

Výhodou podobné masky je fakt, že vše potřebné máte nejspíš doma. Maxíka jsme do masky šneka oblékali až na místě. Stačilo obléknout šedé tričko, nasadit ulitu a punčochy jako tykadla na hlavu. Maska šneka jde použít na vnitřní i venkovní akce.

Maska šneka v akci
Maska šneka v akci
Použitý materiál a pomůcky:
  • oblečení jedné barvy (v našem případě šedá)
  • punčochy
  • 2 ruličky od utěrek
  • osuška
  • papír, jehla, nit, provaz nebo pruh látky
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi