Maxík měl mít do školky na masopust nějakou masku v duchu tradic, lidových řemesel nebo zvířátko. Měli jsme poměrně jasné zadání a hodně málo času na přípravu. Také jsem musela vzít do úvahy, že masku si možná bude muset oblékat a vysvlékat sám. Tak vznikla jednoduchá dětská maska mlynáře, kterou jsme „vyrobili“ pouze z oblečení.
Maska mlynáře vlastně vznikla trochu omylem. Původně jsme zamýšleli doktora, pekaře nebo kuchaře, aby základem bylo bílé oblečení. Ve skříni jsem objevila bílé kalhoty, tričko a letní klobouček. Pak jsem se pustila do listování v dětských knihách s říkadly a hledala nějaké tradiční lidové postavičky, na které by se hodilo nalezené oblečení. Až poté mi do oka padl obrázek mlynáře a bylo rozhodnuto.
Letní klobouček jsem trochu upravila, aby vypadal více jako čepice. K vybranému oblečení jsem našla šedou vestu a ze starého trička jsem ustřihla trojúhelník na šátek kolem krku. Látkový vnitřek z koše na prádlo nám posloužil jako pytel mouky.
Maxíkovi se maska líbila, ale nejtěžší úkol mě teprve čekal. Vysvětlit mu, kdo to vlastně byl ten mlynář a co dělal. Prohlédli jsme si spolu pár obrázků a naštěstí jsem našla i pěkná videa s ukázkou mlynářského řemesla.
https://youtu.be/hub_Iy5rGbo
Mletí mouky jsme si samozřejmě museli vyzkoušet i prakticky. Jako mlýnské kameny nám posloužily dvě balanční podložky na cvičení.