Dětská maska mlynáře na masopust do školky
Dětská maska mlynáře na masopust do školky

Maxík měl mít do školky na masopust nějakou masku v duchu tradic, lidových řemesel nebo zvířátko. Měli jsme poměrně jasné zadání a hodně málo času na přípravu. Také jsem musela vzít do úvahy, že masku si možná bude muset oblékat a vysvlékat sám. Tak vznikla jednoduchá dětská maska mlynáře, kterou jsme „vyrobili“ pouze z oblečení.

 

Maska mlynáře vlastně vznikla trochu omylem. Původně jsme zamýšleli doktora, pekaře nebo kuchaře, aby základem bylo bílé oblečení. Ve skříni jsem objevila bílé kalhoty, tričko a letní klobouček. Pak jsem se pustila do listování v dětských knihách s říkadly a hledala nějaké tradiční lidové postavičky, na které by se hodilo nalezené oblečení. Až poté mi do oka padl obrázek mlynáře a bylo rozhodnuto.

Použité oblečení a doplňky na masku mlynáře
Použité oblečení a doplňky na masku mlynáře

Letní klobouček jsem trochu upravila, aby vypadal více jako čepice. K vybranému oblečení jsem našla šedou vestu a ze starého trička jsem ustřihla trojúhelník na šátek kolem krku. Látkový vnitřek z koše na prádlo nám posloužil jako pytel mouky.

Dětská maska mlynáře zezadu
Dětská maska mlynáře zezadu

Maxíkovi se maska líbila, ale nejtěžší úkol mě teprve čekal. Vysvětlit mu, kdo to vlastně byl ten mlynář a co dělal. Prohlédli jsme si spolu pár obrázků a naštěstí jsem našla i pěkná videa s ukázkou mlynářského řemesla.

https://youtu.be/hub_Iy5rGbo

MLELI OBILÍ JAKO ZA DÁVNÝCH DOB

Mletí mouky jsme si samozřejmě museli vyzkoušet i prakticky. Jako mlýnské kameny nám posloužily dvě balanční podložky na cvičení.

Mlynář mele mouku
Mlynář mele mouku
Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi