Dárek ke dni otců - co dělá táta?
Dárek ke dni otců – co dělá táta?

Blíží se den otců. Nikdy jsem tento „svátek“ neslavila, ale dnes mi tato myšlenka přišla jako fajn námět na odpolední tvoření s Maxíkem. Pověděla jsem mu, co bude v neděli za den a proč se to „slaví“ a zeptala jsem se, zda by chtěl pro tátu něco vytvořit. Po hodině improvizace jsme dali dohromady nápad na maxi přání jako dárek ke dni otců. Pracovně jsem ho nazvala: co dělá táta?

 

„Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu.“ (zdroj: Wikipedie)

Ze začátku jsem Maxíka trochu postrčila, že by mohl nakreslit obrázek „co táta dělá“, jak ho vidí nebo vnímá. A k obrázku bychom poté vyrobili rámeček. Dopadlo to úplně jinak. Max si nemohl vybrat a rozhodl se, že nakreslí obrázky tři. Na prvním si táta hraje na počítači, na druhém kituje (kiteboarding) a třetí obrázek znázorňuje scénu, kdy táta dělal beton se strejdou.

 

Na tvrdý papír jsme vyrobili nápis TÁTA. Napsala jsem ho tužkou a Max si podle této předlohy stříhal proužky barevného papíru, ze kterých si složil jednotlivá písmena.

Dárek ke dni otců, Maxík tvoří písmena
Dárek ke dni otců, Maxík tvoří písmena

Proužky jsme nalepili lepidlem. Tvoření a lepení písmen pro něho byla novinka a hodně ho bavila.

Nápis TÁTA z barevného papíru
Nápis TÁTA z barevného papíru
Přání ke dni otců v detailu
Přání ke dni otců v detailu

Všechny vytvořené části jsem slepila průhlednou lepící páskou a vzniklo nám jedno velké přání. Maxík si ještě přál, abych do spodní části napsala jednotlivé činnosti, které táta na obrázcích dělá. Úplně na závěr jsme po obvodu nalepili zbytky barevných papírů a vznikl nám i původně plánovaný rámeček.

Maxík tátovi vytvořil maxi přání
Maxík tátovi vytvořil maxi přání
Dárek ke dni otců - co dělá táta
Dárek ke dni otců – co dělá táta

 

Použitý materiál a pomůcky:
  • bílý A4 papír
  • barevné papíry a tvrdý papír
  • fixy, lepidlo, nůžky a lepící páska

 

Líbil se ti článek, tipy nebo inspirace? Sdílej je s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečetl/a jsem si obchodní podmínky a zásady o ochraně osobních údajů a souhlasím s nimi